Światowy Dzień Książki i PrawAurorskich, który obchodziliśmy w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Giżycach 23 kwietnia 2021r. był doskonałą okazją do wypromowania książek w różnorodnej formie oraz rozmów na temat ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

„Bardziej niż kiedykolwiek, w czasach, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta, a ludzie muszą ograniczyć czas przebywania na zewnątrz, moc książek powinna być wykorzystywana do zwalczania izolacji, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania naszych horyzontów” – podało UNESCO na swojej stronie w tekście „Dlaczego czytanie jest teraz ważniejsze niż kiedykolwiek” z okazji tegorocznego Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Bardzo się cieszymy, że uczniowie aktywnie włączyli się w obchody zainicjowane przez Samorząd Uczniowski orazbibliotekę szkolną i udowodnili, że książka jest ważna, a czytanie przynosi same korzyści. Mimo wielu obowiązków,znaleźli czas na ulubione lektury, czytali je w różnych miejscach, reklamowali poprzez hasła, wierszyki, krótkie rymowanki.

„Miłe towarzystwo książka mi zapewnia,

Bo kiedy czytam, nie jestem sam.

Wskazuje odpowiedź na każde pytanie,

Dlatego zawsze, czas dla niej mam.”

Niektórzy zaprezentowali się z książką na zdjęciu: Zaczytani są wśród nas i wykonali plakaty, zachęcające do czytania i odwiedzania biblioteki. Dzięki opracowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu prezentacji: „Zalety czytania książek”,pozanli wiele powodów, dla których warto czytać każdego dnia. Utwierdzili się w przekonaniu, że czytanie pomaga odnosić sukcesy w nauce, odpręża, relaksuje, jestskutecznym lekarstwem na nudę, kluczem do wiedzy i lepszej jakości życia.

Dobra książka w dłoni, to największy skarb!

 Zachęcamy więc do czytania i dziękujemy za celebrowanie święta, za dzielenie się pasją do lektury i płynącą z niej wiedzą.

 

 dyrektor szkoły: Krystyna Wilczek

organizatorzy: Izabela Kubiak i Małgorzata Orzeszek