Smacznego jajka, Świąt jak z bajki
I niech Wam zając przyniesie podarki.
Pięknej święconki, udanych wypieków,
Żeby ten czas był najmilszy na świecie.
I taka tradycja jest w tym kraju,
Żeby w śmigusa Was zmoczyć miało.
Serdeczne życzenia przesyła:

oddział przedszkolny w Giżycach

 

Tradycyjnie oddział przedszkolnybardzo starannie przygotowywał się do Świąt Wielkanocnych. 24 marca zapadła decyzja o zamknięciu żłobków i przedszkoli i nasze spotkanie stanęło pod znakiem zapytania, ale udało się, może odbyło się troszkę inaczej niż zwykle, jednak tradycja została zachowana. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje wielkanocne. Wykonały przepiękne pisanki, ozdoby wielkanocne i palmy, karty wielkanocne dla ludzi samotnych, chorych, dla pracowników szkoły i grona pedagogicznego. Dekorowały salę. Rodzice dzieci klasy ,,0” wraz z Rodzicami i Opiekunami klas 2-3 dostarczyli kwiatki z bibuły do wielkanocnej palmy.

25marca odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne, które rozpoczęły występy artystyczne dzieci. Małe Zuchy recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce wielkanocnej. Po śniadaniu wychowawczyni oddziału przedszkolnego A.Karpińska odczytała dzieciom list od Zajączka Wielkanocnego Filipa, który w nocy zostawił i ukrył dla dzieci w sali prezenty- słodkie smakołyki, ufundowane przez wychowawcę. W południe przedszkolaki udały się do Kościoła św. Piotra i Pawła w Giżycach, by zanieść palmę.

Wielkie podziękowania dla nauczycieli, którzy mimo pracy zdalnej włączyli się w przygotowania i pomoc: p. M.Orzeszek, p. I. Kubiak oraz Pani Dyrektor Krystyny Wilczek. Z całego serca dziękujemy też Rodzicom i Opiekunom, za kwiaty, bukszpan i wszystkie materiały, które były nam potrzebne do wykonania naszej palemki. Dzięki zaangażowaniu pracowników naszej szkoły: p. Marioli Koperskiej, p. Pauliny Piątkowskiej i p. Sylwii Woźniak, które sprawiły, że niemożliwe stało się możliwym- powstała cudowna palma. Podczas prac robienia kwiatów z krepiny i palmy, nasze panie przekazywały swoje zdolności i umiejętności młodym następcom, którzy z czasem przejmą tradycję spotykania się i wspólnego robienia przeróżnego rękodzieła.Wspólnie spędzony czas uczy nas tolerancji, wyrozumiałości i daje poczucie spełnienia się i satysfakcji z tego co potrafimy zrobić i nauczyć innych. Jeszcze raz bardzo gorąco dziękujemy!!!

Mimo pogarszającej się sytuacji związanej z pandemią, nie daliśmy za wygraną i jak zwykle udało nam się wpleść choć odrobinę normalności i radości w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych życzymy Wszystkim , aby blask prawdy o zmartwychwstaniu rozświetlał wszelkie mroki codzienności, a wiara w nowe życie napełniała radością i pokojem!