Najpiękniejsze, serdeczne życzenia, płynące od uczniów dla Pani Dyrektor, Grona Pedagogicznego, Pracowników i Uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Giżycach, od samego rana wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Międzynarodowy Dzień Kobiet, przypadający w kalendarzu na 8 marca to święto szczególne, obchodzone w wielu krajach i kulturach zawsze w uroczysty sposób. Tego dnia, męska część Samorządu Uczniowskiego w asyście kolegów ze Szkolnego Klubu Wolontariatu:„Pomocna Dłoń”, przejęła inicjatywę i przygotowała prezentację multimedialną, adresowaną do wszystkich Pańpt:„BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ”.

W projekcji wykorzystano wiele ciekawych zdjęć i informacji nt. KOBIET. Zaprezentowano historię święta, jego przebieg i obchody w Polsce i innych państwach, aforyzmy, wiersze i ciekawostki o kobietach. Wyjątkowym punktem prezentacji był KONCERT ŻYCZEŃ dedykowany płci pięknej. Najpiękniejsze piosenki o Paniach i dla Pań w wykonaniu Alicji Majewskiej, Maryli Rodowicz,Jerzego Połomskiego, Marka Grechuty, Edwarda Hulewicza, zachwyciły wszystkich i umilały czas na każdej przerwie międzylekcyjnej.

Ponadto SU wspólnie z biblioteką szkolną przygotowali wystawę tematyczną: „Sławne kobiety”. Zaprezentowano na niej książki, których tytuły sugerowały, że ich bohaterkami jest płeć piękna. Ciekawe pozycje ze zbiorów biblioteki intrygowały również dlatego, że były to sławne kobiety, niepokorne i nieugięte. Szyk i grację łączyły z żelazną wolą i niezłomną wiarą w wielką sprawę. Okraszone były również szczyptą humoru w postaci cytatów sławnych ludzi o kobietach.W otwarciu wystawy wzięła udział Pani Dyrektor Krystyna Wilczek, część grona pedagogicznego i personelu oraz najmłodsi uczniowie. Głównym celem było przedstawienie nowości czytelniczych i zachęcenie do częstych odwiedzin bibliotekiw poszukiwaniu wartościowych książek.Warto wspomnieć, że uczniowie od razu zainteresowali się udostępnionymi lekturami. Jeszcze tego samego dnia, książki znalazły czytelników. Miło było je przeglądać w kameralnej aranżacji, przy bukietach wiosennych tulipanów i dźwiękach nastrojowej muzyki.

Warto też zapamiętać, że:„Świat bez kobiet, byłby jak ogród bez kwiatów.”

W imieniu wszystkich Kobiet dziękuję serdecznie za pamięć, świąteczny nastrój i życzenia.

Dyrektor szkoły – Krystyna Wilczek