30 października w naszym oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Oczywiście wszystko zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Na uroczystość ze względu na reżim sanitarny nie mogli zostać zaproszeni tego roku Rodzice, ale wychowawca klasy A.Karpińska wspólnie z p. Andzeliką Wróblewską – nauczycielem wspomagającym, nagrały pamiątkowy film oraz zrobiły wiele zdjęć, które wychowawca rozesłał do wszystkich Rodziców.


Dzieciaki w części artystycznej zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne i taneczne. Złożyły uroczyste ślubowanie, a po wygłoszeniu przez nie przysięgi, pani dyrektor Krystyna Wilczek dokonała pasowania przy pomocy zaczarowanego ołówka. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom, oznaczający przynależność do grona przedszkolaków, medal, zakładkę do książki oraz rożek obfitości, ufundowany przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Wielkie podziękowania również należą się Rodzicom którzy sfinansowali słodkie nagrody i łakocie, którymi zostały wypełnione owe rożki obfitości. Po części artystycznej wychowawczyni naszych najmłodszych uczniów przygotowała dla dzieci poczęstunek oraz zakupiła owocowego szampana dla dzieci. Wszystko odbyło się w atmosferze radości, ciepła i zrozumienia.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Rodzicom, p. dyrektor i Radzie Rodziców, a także podziękowania dla kobiet o wielkich sercach- p.A. Wróblewskiej i p. M. Koperskiej za pomoc, by ta niecodzienna i jakże inna od corocznego pasowania impreza przebiegła tak jak powinna, by mimo braku Rodziców dzieci czuły się bezpiecznie i swobodnie. Udało Nam Się! Wszystkie Przedszkolaki poczyniły wielki progres, za co wielkie brawa i gratulacje !

Wszystkim pasowanym przedszkolakom życzymy uśmiechu i wiele radości na każdy dzień pobytu w przedszkolu.

Anna Karpińska