Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III z naszej szkoły, miały przyjemność obejrzeć 28 lutego 2020r. teatrzyk kukiełkowy oparty na motywach znanej lektury pt. „Trzy małe świnki”. Inicjatywa odbyła się w ramach realizowanego projektu czytelniczego: „Jak nie czytam, jak czytam”.

Jedna z najbardziej znanych i lubianych baśni dla najmłodszych, a zarazempouczająca historia o trzech świnkach, które stanęły przed trudnym wyborem, spotkała się z dużym zainteresowaniem widzów. Zabawne historie tytułowych bohaterów w połączeniu z planem przebiegłego wilka, wzbudziły wiele emocji. Każda ze świnek wybrała inne rozwiązanie, by zdać egzamin z samodzielności. Uczniowie doskonale potrafili ocenić bohaterów i doszli do wniosku, że tylko dokładna, sumienna praca przynosi oczekiwane efekty. Przekładając to stwierdzenie na grunt szkoły, wszyscy przekonali się, że należy uczyć się pilnie, systematycznie, a wszelkie ważne decyzje podejmować z rozwagą. Trzeba też być posłusznym rodzicom, korzystać z rad dorosłych, być odpowiedzialnym i pracowitym.

Ciekawy teatrzyk o trzech świnkach przekonał dzieci, że to, co w życiu ważne, wymaga przemyślenia i zaangażowania. Wszystkie zrozumiały, że sumienna, trudna praca naprawdę się opłaca i może dać nam szczęście. Najważniejsze jest, by mimo trudności losu nie poddawać się.

W drugiej części spotkania, uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca aktora kukiełkowego oraz praca fotografaZajęcia zakończyły się sesją zdjęciową w scenerii Krainy Lodu.

Teatrzyk kukiełkowy był doskonałą okazją do przeprowadzenia w pierwszym tygodniu marca 2020 r. cyklu warsztatów profilaktycznych: „Znajdź właściwe rozwiązanie”  pod kierunkiem wychowawców: Anny Karpińskiej, Marty Okraska i Małgorzaty Orzeszek