Nasz udział polegał na wykonaniu kartek z życzeniami i słowami wsparcia dla chorych dzieci. Każdy, kto je przygotował stał się „Aniołem Stróżem” małego pacjenta ze szpitalnego oddziału onkologii i hematologii dziecięcej. Pomysły uczniów przerosły oczekiwania. Były bałwanki, choinki, pomocnicy św. Mikołaja – renifery, a nawet urocze aniołki. Do szaty graficznej niektórych kartek wykorzystane zostały własnoręcznie wykonane świąteczne stroiki. Utrwalone na fotografii były doskonałym motywem,nawiązującym do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Wszystkie kartki zostały wysłane do fundacji, aby trafiły w ręce chorych dzieci, którym bardzo potrzebne jest wsparcie i podtrzymanie na duchu.Już otrzymaliśmy potwierdzenie odbioru i słowa podziękowania. Warto wspomnieć, że praca w ramach tego projektu, uzmysłowiła uczestnikom, że nie tylko dorośli chorują i cierpią. Nauczyła pamiętać o dzieciach, które przez długi czas, przebywają w szpitalach. Pozwoliła dać imi ich najbliższym nadzieję, uśmiech,iskierkę radości na lepsze jutro oraz poczucie bezpieczeństwa.

„Dobrym Aniołem” nasi uczniowie stali się również dla osób starszych, samotnych oraz przyjaciół szkoły. Wykonali mnóstwo pięknych kart i stroików świątecznych, które z najlepszymi życzeniami dotarły do wielu domów.

Bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły za ich wykonanie. W akcję szczególnie zaangażował się Samorząd Uczniowski, a dokładniej „Klub Wolontariatu – Pomocna Dłoń”.

Słowa wdzięczności kierujemy do: p. Anny Karpińskiej, p. Marioli Koperskiej, p. Pauliny Piątkowskiej oraz uczniów: Kuby Kamińskiego, Kacpra Kamińskiego, Kuby Konopka, Filipa Konopka, Dawida Przydatka, Eryka Pszenickiego, Krystiana Dudkiewicza, Bartłomieja Kurczewskiego, Karola Wosińskiego, Natalii Drabińskiej, Sebastiana Wosińskiego,Weroniki Adamskiej, Anny Chwesiuk.

 Mamy nadzieję, że dzięki naszym wspólnym działaniom na niejednej twarzy pojawi się uśmiech, a serce mocniej zabije na myśl, że poprzez tak symboliczny gest łączymy się RAZEM NA ŚWIĘTA.

Z najlepszymi życzeniami organizatorzy akcji:

Krystyna Wilczek – dyrektor szkoły

Izabela Kubiak – opiekun SU

Małgorzata Orzeszek – bibliotekarz