5 dni z Misiem, czyli ,,przedłużone” Święto Pluszowego Misia w Oddziale Przedszkolnym

„Miś jest mały i puchaty, Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula, Misia zawsze się przytula.”

  Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe Misie opanowały Oddział Przedszkolny. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.   

Dzieciaki już w poniedziałek- 18.11.2019 r. zaczęły zmieniać dekorację sali, aby uroczyście przywitać pluszowych przyjaciół. We wtorek 19 listopada przedszkolaki wraz z wychowawcą Anną Karpińską przygotowały odznaki  ,,Przyjaciół Pluszowego Misia” oraz misiowe maski  dla swoich starszych kolegów z klas I-III i zaprosiły na środę z książeczkami o misiach i oczywiście z ulubionymi misiami oraz rysowały swojego wymarzonego misia. W środę sala przedszkolna była już po brzegi wypełniona pluszowymi przyjaciółmi, a o 9 rano odwiedziły nas dzieci z klasy trzeciej, które wzięły udział w świętowaniu. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, różowe, zielone wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy.

Koordynator akcji A. Karpińska zapoznała wszystkie dzieci z historią pluszowego misia, przygotowała konkurs o niedźwiedziach, oczywiście z nagrodami. Dzieciaki bawiły się przy piosenkach o misiach, brały udział w zabawach ruchowych , nauczyły się rymowanki o niedźwiadku, który kocha miodek i podkrada go pszczółkom. Starszaki czytały przedszkolaczkom wiersze o misiach. Na koniec tego wypełnionego atrakcjami dnia klasy I-III wraz z p. Angeliką Wróblewską i p. Anną Karpińską wybrały się na ,,misiowy pochód” ulicami Giżyc, zabrały swoje pluszaki na spacerek, brały udział w zabawach ruchowych na boisku, które było cudownie usłane jesiennymi liśćmi oraz pokazały pluszowym kolegom nasz szkolny plac zabaw, na którym odbyło się istne pluszowe szaleństwo. W czwartek 21 listopada przedszkolaki wysłuchały wielu ciekawych opowieści o misiach, oglądały przygotowane wcześniej przez wychowawczynię plansze z misiami, dowiedziały się jak wyglądały pierwsze pluszowe maskotki i porównywały je z tymi dzisiejszymi. Dzień zakończył się bardzo miło i spokojnie. Wszystkie dzieci przytuliły swoje małe główki do misiowych przyjaciół i słuchały bajeczek o misiach, w których głównie przeważały ,,Przygody Kubusia Puchatka” i ,, Kung-Fu Panda”, ale również książeczki, w których misie uczą dzieci pór roku, dni tygodnia, kształtów, kolorów. Maluchy wiedzą po prostu jak połączyć przyjemne z pożytecznym.  Ostatnim dniem naszej pluszowej podróży był piątek- 22 listopada, w tym magicznym dniu nawet na śniadanie było to co misie lubią najbardziej czyli kanapeczki z miodkiem, a na podwieczorek   kubusiowy soczek i biszkoptowy miś.

Odbyła się ,,Misiowa dyskoteka” , dzieci wspólnie bawiły się przy piosenkach m.in.: Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś” ,,Mały Miś” itp. Na sam koniec otrzymały DYPLOMY PRZYJACIELA PLUSZOWEGO MISIA. Zostały również zaproszone do włączenia się w obchody szkolnego Dnia Pluszowego Misia- 25 listopada, który organizuje nasza ulubiona bibliotekarka i wychowawczyni klas I-III p. Małgorzata Orzeszek. Chcąc odwdzięczyć się za zaproszenie, pomogły przygotować gazetkę tematyczną na właśnie tą okazję. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie jak widać nie przemija. Przedszkolaki i wychowawczyni A. Karpińska bardzo DZIĘKUJĄ: P. Małgorzacie Orzeszek, P. Marcie Okraska i p. Angelice Wróblewskiej oraz wszystkim uczniom klas I-III za zaangażowanie, udział, pomoc i wsparcie w przedszkolnej imprezce, która mamy nadzieję wszystkim przyniosła wiele radosnych i niezapomnianych chwil oraz przeniosła nas do bajkowego, pluszowego świata.  

Anna Karpińska