„Drogi Święty Mikołaju
Wszystkie dzieci Cie kochają
Usiądź sobie miedzy nami
Obdarz dzieci prezentami”

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada przedszkolaki  pod okiem swojej wychowawczyni ,,pisały” listy do Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów. Wykonały też wiele Bożonarodzeniowych prac, którymi udekorowały swoją salę oraz szkolny korytarz. Poznały świąteczne zwyczaje, potrawy oraz historię Mikołaja- biskupa. Uczyły się Mikołajowych piosenek i wierszyków.

4 grudnia, tuż po przedstawieniu ,,Świąt nie będzie? ”, w naszym przedszkolu A. Karpińska odczytała dzieciom list, który w nocy zostawił dla nich Św. Mikołaj – Gość z Dalekiej Północy. List ten wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków, Mikołaj przepraszał dzieci, że nie mógł w tym roku do nich dotrzeć i prosił by były grzeczne, uczynne i miłe dla siebie i innych, życzył wszystkim dzieciom zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że za rok na pewno nas odwiedzi.

Mimo, że ze względu na reżim sanitarny znowu nie mogliśmy zaprosić na tę świąteczną uroczystość Rodziców, to wszyscy dołożyli wszelkich starań, by panowała rodzinna, ciepła atmosfera, bo przecież ,,WSZYSCY W PRZEDSZKOLU TO JEDNA RODZINA”. Wielkie podziękowania za pomoc w udekorowaniu korytarza i ubraniu choinki dla Pracowników naszej szkoły: P. Marioli Koperskiej i P. Pauliny Piątkowskiej, dla P. dyrektor Krystyny Wilczek za wsparcie, ciepłe słowo oraz wspólną recytację z dzieciakami wierszyka dla Mikołaja oraz oczywiście dla Rodziców za ufundowanie prezentów i słodkiego poczęstunku dla naszych najmłodszych uczniów, upieczenie pierników, które dzieci pięknie udekorowały.

Na zakończenie p. A. Karpińska przygotowała świąteczne lizaki oraz listy od Mikołaja dla Rodziców- taka mała niespodzianka, bo przecież nie ważne, mały czy duży, smutny czy uśmiechnięty, każdy z nas uwielbia dostawać prezenty!

Przedstawienie ,,Świąt nie będzie? ”, bajkowe, świąteczne dekoracje, prezenty, choinka, pierniczki wprowadziły wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Jeszcze raz wielkie podziękowania dla Wszystkich zaangażowanych. Mamy nadzieję, że dzięki nam poczuliście już magię Świąt, które przecież tuż…tuż…

Anna Karpińska