„Nie ma jak u mamy – ciepły piec, cichy kąt.

Nie ma jak u mamy – kto nie wierzy, robi błąd.”

Święto, które obchodziliśmy 26 maja 2020r. w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Giżycach Dzień Matki jest wyrazem szacunku, miłości oraz podziękowaniem za trud włożony w opiekę i wychowanie.

Z tej okazji, dzieci wykonały m. in. portrety mam, własnoręcznie przygotowały prezenty, laurki, prace plastyczne z motywem kwiatowym, by obsypać swe mamy kwiatami. Niektóre bardzo starannie zaplanowały ten dzień,pomagały mamom w kuchni, przygotowały śniadanie, nakryły do obiadu, wykonały prace porządkowe, by wyręczyć Mamusię w domowych obowiązkach.

Zmierzyły się również z twórczością literacką. Zgodnie z Regulaminem konkursu, napisały Wiersz dla Mamy. Fantastyczneprace na pewno sprawiły Mamom niesamowitą radość. A przecież nic tak nie cieszy dziecka, jak uśmiech Mamy.

Na konkurs literacki zorganizowany przez opiekuna SU Izabelę Kubiak i bibliotekarza Małgorzatę Orzeszek, wpłynęło wiele prac. Wszystkie są zachwycające. Wszystkie też zostały nagrodzone. Laureaci otrzymają wkrótce Dyplom Uznania Dyrektora Szkoły. Dodatkową nagrodą w konkursie będzie również zamieszczenie najlepszych prac w „Tomiku wierszy dla Mamy”, dostępnym w formie elektronicznej i papierowej.

Gratulacje dla zaangażowanych.

 

Drogie Mamy

W dniu Waszego święta, życzymy Wam zdrowia,

radości, miłości Waszych największych skarbów.

Spełnienia wszelkich marzeń,

samych pięknych i wartych zapamiętania chwil.

Niech uśmiech dziecka rozjaśnia Wasze twarze.

Bądźcie dumne ze swych pociech.

 

Dyrektor szkoły: Krystyna Wilczek