Uwaga Uczniowie kl. VII i VIII

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji Ministersywo Edukacji Narowej wspólnie z Ministerstwem Klimatu zapraszają na wirtualne spotkanie „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”, podczas którego będzie można wziąć udział w warsztatach tematycznych z ekspertami i wideoczacie.

Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w warsztatach on-line wystarczy, że dnia 22 kwietnia o godz. 11:40 zalogujecie się na stronę www.dzienziemiwmk.pl. Znajdziecie tam instrukcję, jak zalogować się do czatu, aby móc zadawać pytania.

Podczas spotkania odbędzie się wideoczat z Ministrem Michałem Kurtyką oraz warsztaty on-line: z dr. Mariuszem Gogólem („Zrozumieć globalne ocieplenie – mechanizm i konsekwencje”); dr. Tomaszem Rożkiem (wykład: „OZE. Skąd mamy prąd?”); Szymonem Chałupką (twórcą kanału „Filmujemy!”), który wyjaśni jak zwykłym telefonem komórkowym nakręcić profesjonalny film.

„Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu” to wspólna inicjatywa Ministerstwa Klimatu z Bankiem Ochrony Środowiska oraz Fundacją BOŚ, realizowana przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

„Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu” został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

 

Wspólnie z Organizatorami tego przedsięwzięcia zachęcam do udziału!

 

Beata Drozdowska