Zachęcamy dzieci z oddziału przedszkolnego i wszystkich uczniówklas I – III i V- VIII Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Giżycachdo odwiedzaniawe własnym zakresie WIRTUALNYCH muzeów, teatrów, kin, bibliotek, wystaw. Polecamy również filmyedukacyjneTVP, TVP ABC oraz TVP Kultura i słuchowiska dla dzieci. Wszystkie audycje nadawane na antenie znaleźć można na stronie internetowej polskieradiodzieciom.pl.Proponujemy także udział w  spotkaniach wirtualnych z ludźmi kultury, np. twórcami sztuki teatralnej, filmowej, pisarzami, plastykami, muzykami. Oferta dotyczy także nowości wydawniczych.

Tym samym dajemy kulturalnie aktywnym uczniom, możliwość zdobywania dodatkowych ocen z edukacji wczesnoszkolnej i nauczanych przedmiotów. Warunkiem otrzymania oceny jest udokumentowanie czynnego korzystania z bogatej oferty LEKCJI Z INTERNETU. Relację można przygotowaćw dowolnie wybranej formie, np. prezentacji multimedialnej, notatki,  plakatu, rysunku z informacją o wydarzeniu.

Np. ciekawym miejscem na wirtualny spacer może byćKopalnia Soli w Wieliczce, która wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ta słynna kopalnia udostępniła Trasę Muzealną Muzeum Żup Krakowskich. Podczas zwiedzania, bez problemu znajdziecie podziemne komory, w których znajdują się obiekty muzealne, a wszystko w niezwykłym otoczeniu solnych rzeźb.

Być może zainteresuje Was Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. W nim zobaczycie ponad 200 eksponatów z historii lotnictwa.

Z pewnością warto udać się na wirtualny spacer po żyrardowskim rynku. Żyrardów jest świadkiem ważnych wydarzeń historii najnowszej, miedzy innymi rewolucji przemysłowej, czy pierwszych strajków robotników. To również doskonała okazja do podziwiania przemysłowych budynków z czerwonej cegły i wejścia w klimat tego robotniczego miasteczka.

Zapewniamy – Wybór jest bardzo bogaty. Każdy znajdzie coś dla siebie – Warto skorzystać!

Natomiast materiały dokumentujące zaangażowanie uczniów zostaną zaprezentowane na forum szkoły i udostępnione na TABLICY szkolnej pod hasłem: Wydarzenia kulturalne.

Zachęcamy do kulturalnej aktywności:

Izabela Kubiak i Małgorzata Orzeszek