„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję”

16 lutego 2021 roku był dla przedszkolaków prawdziwym walentynkowym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni, czyli Dniem Dobrych Uczuć. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie serduszkami. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Podczas wspólnej rozmowy okazało się, że dzieci sporo wiedzą o Walentynkach. Nie obce są im takie pojęcia jak miłość, dobroć, przyjaźń i szacunek do drugiego człowieka. Poznały też historię Walentynek. Większość z nich już w niedzielę obdarowała swoich bliskich i przyjaciół drobnymi upominkami. Odbył się również konkurs na najpiękniejsze walentynkowe serce. Dzieci wraz z wychowawczynią A. Karpińską wykonały Walentynki dla swoich najbliższych. Natomiast wychowawczyni przedszkolaków przygotowała dla Rodziców walentynkowe zdjęcia Pociech, które przesłała drogą elektroniczną w Dniu Świętego Walentego!  Na koniec tego czerwonego dnia odbył się bal walentynkowo-ostatkowy, gdzie został wybrany Król i Królowa Życzliwości, a na stole pojawił się tort w kształcie serca, za który serdecznie dziękujemy p. M.Koperskiej- pracownikowi szkoły. Było słodko i pysznie!Każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka w kształcie serduszka od Rodzica i pluszowego mówiącego misia oraz walentynkowy balonik od wychowawczyni. Był to dzień miłych wrażeń- bo taki właśnie miał być!

Uśmiechy na twarzach naszych podopiecznych utwierdziły nas w przekonaniu, że dzieci ciekawie i wesoło spędziły czas. Mamy nadzieję, że zapamiętają ten szczególny dzień, oraz to, że warto jest okazywać sympatię i miłość każdego dnia nie tylko w Walentynki.

Wielkie podziękowania kierujemy do p. M.K operskiej za pomoc, wielkie serce i gratulujemy zdolności kulinarnych ! 😊 Serdecznie dziękujemy też Rodzicom, że w miarę możliwości włączyli się w obchody tego święta!

Oddział Przedszkolny