Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą tradycją w Oddziale Przedszkolnym, w dniu 02 lutego 2021r.  odbył się kolejny bal karnawałowy, w nieco innej, okrojonej formie, ale dzieci i tak od dawna z radością czekały na to wydarzenie. Imprezę poprowadziła wychowawczyni przedszkolaczków p. A. Karpińska. Na czas zabawy, dziewczynki zamieniły się w księżniczki, damy dworu, wróżki, motylki, a chłopcy w królewiczów, rycerzy, budowniczych, supermenów, nie zabrakło też strażaka i policjanta. Wesołą zabawę, w rytmie utworów instrumentalnych i wokalnych, uatrakcyjniały liczne zabawy i konkursy. Przedszkolaki w pięknych i pomysłowych strojach z ogromnym przejęciem poruszały się po sali przedszkolnej Wychowawczyni przygotowała dla dzieci super duże i kolorowe piłko-balony. Nie zabrakło też bąbelków do picia dla dzieci oraz poczęstunku, który przygotowali i ufundowali Rodzicenaszych najmłodszych uczniów. W porozumieniu z wychowawcą grupy wspólnie wpadli na pomysł, że nasz mini bal karnawałowy można połączyć z Międzynarodowym Dniem Pizzy, który przypada 9 lutego. Więc postanowiliśmy w naszym przedszkolu, co prawda trochę z przyspieszeniem, włączyć się w obchody tego święta. Najpierw odbyły się zajęcia, które rozpoczęły się zagadką: Jest okrągła niczym koło, z nią jest smacznie i wesoło. Pachnie warzyw całą gamą, Lubię ją zajadać z mamą  Co to takiego? Oczywiście Pizza!!!

Potem  prezentacja, podczas której dzieci dowiedziały się, że najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej – która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza. Do swego przysmaku użył on 3 składników: pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel), bazylia (zieleń). Składniki te reprezentowały barwy narodowe Włoch. Następnie dzieci zostały podzielone na zespoły i miały za zadanie zaprojektować własną pizzę, oczywiście w sposób plastyczny. Trzeba było wykazać się niemałym sprytem, aby zgromadzić na swoim przysmaku wiele dekoracji.  Plastelina, kolorowy papier, czy kredki poszły w ruch i powstały pizze o jakich każdy smakosz może tylko pomarzyć. W drugiej część naszego Karnawałowego Dnia Pizzy, Rodzice, których niestety na balu być nie mogło, zamówili i dostarczyli przepyszną, niesamowicie pachnącą i nieziemsko smaczną pizzę.

Miam, miam ale pyszne, dzieciom bardzo smakowało!

Dzieci były tak szczęśliwe i radosne, że jeszcze długo po zakończonej zabawie z ekscytacją opowiadały Wszystkim o swoich wrażeniach. Zabawa karnawałowa, to taka forma aktywności, która zawsze dostarcza dzieciom wiele radości, przyjemności i niezapomnianych chwil, które na długo pozostają w ich pamięci, a połączenie tej zabawy z Międzynarodowym Dniem Pizzy okazało się strzałem w dziesiątkę.

Dziękujemy Bardzo Rodzicom, że zawsze znajdują czas, by pomóc zorganizować dla swoich pociech coś ,,innego”, atrakcyjniejszego. Wyrazy wdzięczności również za wyrozumiałość i wsparcie w tych trudnych dla wszystkich czasach.

 

Oddział Przedszkolny