,,Babciu Droga, Dziadku Miły, Dziś Wam życzę dużo siły.

Życzę zdrowia cztery tony, Bo czas teraz jest szalony.

Życzę także moc radościi, I stalowej odporności!

Buziak?- może być, lecz zdalny, Bo jest reżim sanitarny!

Tulić także trzeba zdalnie, Ale kocham Was realnie!”

22 stycznia w oddziale przedszkolnym w  odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Tym razem wszystko było w dość nietypowym stylu. Nasze Małe Zuchy wiedzą, że z powodu pandemii, musimy chronić przede wszystkim seniorów, czyli ukochane Babcie i Dziadków. Dzieciaki doskonale zdają sobie sprawę z tego, że Dziadkowie nie mogli, jak co roku odwiedzić nas w przedszkolu. Mimo to znaleźliśmy wyjście z tej trudnej sytuacji. Laurki? – Tak! Własnoręcznie zrobione karty ze zdjęciami wnuków? – A i owszem! Samodzielnie wykonane prezenty?- Były! Wierszyki i piosenki? – Oczywiście, że dzieci recytowały i śpiewały oraz zatańczyły rock n roll’a dla Babuni i Dziadziusia. Wychowawczyni p. Anna Karpińska przygotowała nagrania z występem dzieci, które zostały przesłane do Rodziców. Jednak to nie wszystko!
Poprosiliśmy chętnych Rodziców o numery telefonów do Babć i Dziadków. Wszystko miało być owiane tajemnicą i zorganizowane tak, aby Dziadkowie odebrali telefon o konkretnej godzinie, ale by się nie domyślili, kto i w jakim celu będzie dzwonił. Zabraliśmy się więc do akcji ,,Telefon do Babci i Dziadka”! Każdą telefoniczną rozmowę rozpoczynała wychowawczyni życząc Babciom i Dziadkom wszystkiego co najlepsze, a przede wszystkim zdrówka, powrotu do normalności i pociechy z cudownych wnuczek i wnuczków. Następnie przekazywała telefon dzieciom, które składały życzenia, recytowały swoje wiersze, a śmiałkowie śpiewali nawet ,,Sto lat…” Bezcenne chwile! Zaskoczenie Dziadków! Drżące ze wzruszenia głosy oraz radość dzieciaków! Coś pięknego! Śmiało można stwierdzić, że nasza przedszkolna akcja zakończyła się powodzeniem i przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Serdeczne podziękowania dla Rodziców, którzy potrafili dochować tajemnicy 😊 A Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy Wszystkiego Najlepszego!!! Samych radosnych, spokojnych dni oraz ZDRÓWKA!!!