Co zrobić, aby dzieci korzystały z sieci, nie narażając się na niebezpieczeństwo?

9 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu – to dobry moment Aby się nad tym zastanowić.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to ogólnoświatowe święto obchodzone co roku w lutym w ponad 160 państwach. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) współtworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.  Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange.

Jak co roku nasza szkoła włącza się w akcję i organizuje lokalną inicjatywę na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online. Działania obejmować będą całą społeczność szkolną. Dlatego w imieniu Organizatorów DBI serdecznie zachęcam wszystkich nauczycieli oraz rodziców naszych uczniów do udziału w Konferencji online z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, która odbędzie się 9 lutego br. w godzinach 17:00-20:30.

Cyberprzemoc, zwalczanie zagrozeń online, wsparcie dla dzieci i młodzieży, które z powodu pandemii spędzają coraz więcej czasu w sieci. O tym i o wielu innych aktualnych zjawiskach opowiedzą najlepsi eksperci od e-bezpieczeństwa m.in. popularyzator nauki dr Tomasz Rożek, medioznawca dr Karol Jachymek, czy psychoterapeutka Aleksandra Hapcar. Konferencję poprowadzi dziennikarka Justyna Suchecka. Wydarzenie nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Transmisja dostępna będzie na stronie www.dbi.pl oraz kanałach YouTube oraz Facebook Polskiego Centrum Programu Safer Internet.

Szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie: https://www.saferinternet.pl/dbi/konferencja-dbi.html

Ponadto zapraszam na spotkania webinarowe, które odbywać się będą od początku lutego do połowy marca, w każdy wtorek i czwartek w godzinach 17:00-18:00. Na webinary prowadzona jest rejestracja. Opis tematów spotkań oraz formularze zapisów znajdują się pod adresem:

https://www.saferinternet.pl/dbi/konferencja-dbi.html

Serdecznie zapraszam Państwa do włączenia się w tegoroczne obchody DBI.

 

Szkolny koordynator DBI 2021: Beata Drozdowska