Białe myśli lekkie jak puch
niech anioł przywieje z nieba,
otworzy skrzydłem nadziei
i niech kolędę zaśpiewa.
Bo dzisiaj jest piękny dzień,
wszystko się rodzi na nowo,
więc w blasku tajemnych świąt
żyjcie zdrowo i kolorowo!

 Z najserdeczniejszymi życzeniami 

Oddział Przedszkolny

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości  chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały choć troszkę dłużej. Pewnie dlatego już z początkiem grudnia czuć, słychać i widać świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego spotkania Wigilijnego, które łączy i napełnia nasze serca niezwykłą radością, życzliwością, której na co dzień czasami tak bardzo nam brakuje. W naszym przedszkolu, mimo bardzo trudnej sytuacji związanej z pandemią, przygotowania te również miały miejsce. Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sali i korytarza szkolnego, nasze dzieci intensywnie ćwiczyły: śpiewały kolędy, pastorałki, uczyły się wierszy dla Św. Mikołaja, przygotowywały kartki świąteczne dla Rodziców, dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Wychowawczyni Anna Karpińska zadbała o to, by ostatni dzień dzieci w przedszkolu przed Świętami Bożego Narodzenia upłynął uroczyście. Przygotowała dla dzieci małą niespodziankę- skromną wigilię: poczęstunek, drobne upominki oraz wiele ciekawych, rozwijających wyobraźnię zabaw, gier, quizów i rebusów o tematyce świątecznej.  To było coś wspaniałego! Na wspólnych rozmowach, opowieściach, wspomnieniach, słuchaniu kolęd upływał miło i przyjemnie czas. Dziękujemy również p. dyrektor K. Wilczek, która nie zapomniała o naszych najmłodszych uczniach i przygotowała drobne upominki. Myślę, że to były chwile, które na długo zostaną w naszej pamięci i będą dobrze wspominane.

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok.
Korzystając z okazji wychowawczyni oddziału przedszkolnego wraz z dzielnymi przedszkolakami,  życzy zdrowia, pogody ducha,spełnienia wszystkich marzeń, zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów z podjętych wyzwań. Rodzicom zaś wielu wspaniałych chwil spędzonych ze swoimi pociechami oraz oddechu od codziennego pośpiechu.

 

Anna Karpińska