Kto jest dzieci przyjacielem? Mały miś.

Kto tajemnic zna tak wiele?Mały miś.

Miś choć mały, choć nieśmiały,wielkie serce w sobie ma.

Pocieszyciel doskonały. Każdy misia swego ma.

W dniu 25 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia pt.: W Krainie Troskliwości. Czemu akurat tak tego roku zatytułowaliśmy to święto? Oczywiście na cześć bohaterów serii bajek Troskliwe Misie. Są to cudowne, kolorowe, przesympatyczne miśki, których przygody opowiadają, o tym jak radzić sobie z przeciwnościami losu, jak dobrem zwalczać zło oraz przekazują dzieciom wartości takie jak: miłość, przyjaźń, lojalność, szacunek.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ubrane w kolorach szarych lub brązowych, bo takie jest futerko misia, niektóre dzieci założyły swoje ulubione bluzeczki z wizerunkiem misia. Niestety w dobie pandemii nie mogliśmy zaprosić do naszej sali ukochanych misiowych pluszaków, ale i z tym sobie całkiem nieźle poradziliśmy. Wykonaliśmy Misiową Rodzinkę z tekturowych pudeł i brystoli oraz wiele prac technicznych i plastycznych: misie z płyt CD, niedźwiadki z papierowych talerzyków, dzieci uczyły się też robić misie z kółek origami, a przy tym ćwiczyły swoje umiejętności posługiwania się nożyczkami. 

Wszystkie wykonane przez przedszkolaków misie były bardzo wyjątkowe, każdy był inny. Podczas całego dnia z dziecięcych twarzyczek nie znikał uśmiech i błysk w oku. Nasze kochane Zuchy tańczyły, śpiewały piosenki o misiach, słuchały wierszy i opowiadań o misiach. Poznały historię pluszowego misia oraz misie z różnych bajek np.: Masza i Niedźwiedź, Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Gumisie, Żelkowy Miś Haribo, Miś Padington, Kung Fu Panda i wiele, wiele innych. Odbył się też konkurs, w którym każde dziecko miało spróbować samodzielnie narysować misia z bajki, która mu się najbardziej spodobała. Były też piękne nagrody ufundowane przez wychowawczynię oddziału przedszkolnego oraz dyplomy, medale i misiowe maski. 

Dla naszych dzieciaków był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek, ponieważ w południe p. A. Karpińska przygotowała dla dzieci na deser: misie Lubisie, misiowe ciasteczka, kolorowe żelki w kształcie misiów oraz pyszny i zdrowy soczek owocowy. Najedzone i zrelaksowane Misie z Giżyc na koniec obejrzały bajeczkę o Misiu, który ciągle ma ochotę na małe co nieco – Kubusiu Puchatku 😊

Ten dzień mimo pewnych ograniczeń na długo pozostanie w naszej pamięci. Cudownie jest patrzeć na uśmiechnięte buzie podopiecznych, sprawiać im radość, bawić się i dzięki nim samemu czasem odkryć w sobie jeszcze cząstkę dziecka. Fantastycznie, że w Kalendarzu Świąt Nietypowych znalazł się również Dzień Pluszowego Misia!!! Z całą pewnością i stanowczością jedno z naszych ulubionych świąt!

Anna Karpińska