19 – 23 października 2020 r.

Październik w naszej szkole to miesiąc wybitnie w randze europejskiej: z jednej strony wyrabiamy w sobie i utrwalmy nawyki bezpiecznego surfowania po przestworzach internetu (co promuje europejskie cyberbezpieczeństwo), z drugiej zaś poznajemy świat programowania i kompetencji cyfrowych (do czego zachęca Europejski Tydzień Kodowania).

… czyli dwa tygodnie świetnej oraz jednocześnie kształcącej zabawy, w której odkrywa się i rozwija swoje zdolności czynienia świata wirtualnego jeszcze lepszym, bardziej funkcjonalnym środowiskiem dla współczesnego człowieka. Organizatorem wydarzenia #CodeWeek czyli ósmej już edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania może być każdy – zaangażowany rodzic, pasjonat komputerów, nauczyciel czy lokalny aktywista. Nie ma tu żadnych wymagań, co do wykształcenia czy umiejętności – liczą się dobre chęci!Jak do tej pory Polska świetnie radziła sobie w tej rywalizacji. W zeszłym roku nasz kraj zajął drugie miejsce organizując ponad 15 tysięcy wydarzeń!

CodeWeek to jedyny taki tydzień w roku, który trwa… 16 dni. Dla nas jednak to i tak za mało. Dlatego Europejski Tydzień Kodowania rozpoczęliśmy w tym roku już 7 października inauguracyjnym webinarem pt.: „Programowanie? To proste!”. Mogli uczestniczyć w nim wszyscy zainteresowani tematyką programowania. Rodzice i uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w darmowych webinarach prowadzonych przez profesjonalnych trenerów programowania z Klubu Młodego Programisty online (https://www.klubmlodegoprogramisty.pl/%20-%20code-week). Dla uczestników wydarzenia czekały gry i zabawy w Scratch, a także zajęcia pt.: „Wszyscy jesteśmy programistami”. Dla spragnionych gier na stronie http://2016.koduj.gov.pl/gra/umieszczono z tej okazji specjalną, grę komputerową nawiązującą do tematu kampanii społecznej. Wszyscy uczniowie z okazji szkolnych obchodów tak prestiżowego wydarzenia otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Do zobaczenia na #CodeWeek2021 !

Organizator: Beata Drozdowska