Podsumowanie programu opracowanego z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyło się w w naszej szkole 5 listopada 2020 r.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży. W tym roku, tematem przewodnim święta było hasło: „Z książką mi do twarzy”. W ramach konkursu fotograficznego, uczniowie wykonali zdjęcia zgodnie z tematyką odchodów. Jak widać w załączonej galerii, w której prezentujemy najciekawsze fotografie – hasło znalazło odzwierciedlenie.

Konkurs stał się okazją do rozmów o wyborach czytelniczych. A ulubione książki towarzyszyły uczniom przy każdej nadarzającej się okazji.Korzyści z czytania jest wiele i można je wymieniać bez końca, jedną z nich jest bogaty zasób słów i piękne formułowanie zdań przez osoby, które dużo czytają. Dlatego uczniowie promowali innym ulubione związki frazeologiczne. Najbardziej popularne to:pochłaniać książki, połykać książki, pożeracz książek, mol książkowy, biały kruk…

Październik się skończył, ale zainicjowane w tym miesiącu przedsięwzięcia nadal trwają, np. konkursy: Wydaję własną książkę, czy Reklama ulubionej książki.

Termin podsumowania MMBS nie był przypadkowy. W tym dniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie ulubionych bajkowych bohaterów, przeczytać fragmenty wybranych bajek, rozpoznać bajkowe postacie i przyporządkować je do odpowiednich tytułów. Wszyscy utwierdzili się w przekonaniu, że bajki są bardzo ważne i należy po nie sięgać.

 

Gratuluję zaangażowanym i dziękuję koordynatorom akcji: Izabeli Kubiak i Małgorzacie Orzeszek.

Dyrektor szkoły – Krystyna Wilczek