W czwartek, 5 listopada, w Oddziale Przedszkolnym odbył się  Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, nie zastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. Dlatego ten dzień w oddziale przedszkolnym miał dzieciom przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać, jak również celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa a zło zostaje ukarane.

W tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje, był: Strażak Sam, Biedroneczka, Kot w butach, Księżniczka Bella, dobra wróżka, Mały Indianin, Muszkieter itp. Przedszkolaki wspaniale się bawiły. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle, bawiły się w teatr naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów, jak też były twórcami własnych scenek teatralnych. Utożsamiając się z bohaterami bajek dzieci jakby uczestniczyły w ich przygodach, smutkach i radościach. Na zakończenie odbyła się również mini dyskoteka przy dźwiękach ulubionych dziecięcych przebojów. Mali wychowankowie rysowali też swoją ulubioną postać z bajki, zaś młodsze dzieciaczki kolorowały. Nie zabrakło w tym ważnym dla naszego przedszkola dniu odśpiewania hymnu „Witajcie w naszej bajce”. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe, a przecież takie są podstawowe założenia pracy z dziećmi w przedszkolu.

Na pożegnanie wychowawczyni oddziału przedszkolnego p. A. Karpińska wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy i kolorowe balony.

Anna Karpińska