Międzynarodowy Dzień Kropki to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.

W naszej szkole zorganizowaliśmy TYDZIEŃ KROPKI, który podsumowano na uroczystym apelu 23 IX 2020r. Dyrektor Krystyna Wilczek wręczyła najbardziej zaangażowanym DYPLOMY i pamiątkowe plany zajęć. Gratulując ciekawych pomysłów, utwierdziła uczniów w przekonaniu, że każdy ma w sobie jakieś talenty, czasami ukryte i warto je odkrywać.

Dzięki kreatywności nauczycieli i wychowawców, z powodzeniem udało się zorganizować wiele działań, które pomogły uczniom poznać mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim była kropka. Wszystko za sprawą książeczki The Dot i historii dziewczynki o imieniu Vashti, która uwierzyła w swoje możliwości.

Były gry matematyczne, wypowiedzi pisemne o swojej wyjątkowości. Kropki i kółka to też szereg zabaw na zajęciach, przerwach śródlekcyjnych i podczas pobytu na świeżym powietrzu.Uczniowie bawili się w zabawy logiczne – połącz kropki, wykonali ćwiczenia w kodowaniu liczb. Była też okazja do rozmówz uczniami na temat ich talentów i wskazówek do rozwijania ich oraz prezentowania na forum.

Wykorzystaliśmy również ciekawe materiały zaproponowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Sochaczewie, za które SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Efektem wspólnych działań było dużo radości, świetnej zabawy orazciekawe prace plastyczne – wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki: „Kreatywna Kropka w Szkole”. Warto podkreślić, że wychowawczyni oddziału przedszkolnego p. Anna Karpińska wspólnie z dziećmi zamieniła salę przedszkolną w fantastyczne królestwo kropek, a cykl zajęć: Mała KROPKA potrafi przynieść WIELKIE zmiany – przyniósł oczekiwane efekty.

Program obchodów opracowany przez: Annę Karpińską, Izabelę Kubiak i Małgorzatę Orzeszek pozytywnie zaopiniowała Dyrektor Krystyna Wilczek i podziękowała serdecznie za rozwijanie wśród uczniów wiary we własne możliwości.