Jednym z priorytetów naszej szkoły jest promocja książek i rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

W roku szkolnym 2019/2020 podjęliśmy w tym kierunku wiele działań i zrealizowaliśmy je z powodzeniem. Nawet czas pandemiikoronawirusa i zdalne nauczanie, nie przeszkodziły w osiągnięciu zamierzonych celów.

Zadaniem priorytetowym była realizacja projektu: „Jak nie czytam – Jak czytam.” Bogata oferta przewidzianych w nim działań, adresowana była do uczniów wszystkich klas. Z radością możemy go podsumować, a na szczególną uwagę zasługuje ogromne zaangażowanie uczniów i znaczące sukcesy. W jednym z konkursówpod hasłem: „Wyrusz na fascynującą przygodę z książkami!” adresowanym do wszystkich, niezależnie od wieku, mamy laureata. Uczennica z klasy VI Agnieszka Piątkowskazajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim. Konkurs polegał na napisaniu opowiadania, które miało zawierać jak najwięcej tytułów książek w niezmienionej formie gramatycznej. Tekst nie mógł przekroczyć 300 wyrazów.

Komisja doceniła starania naszej uczennicy, a napisana przez nią historia pt. „Opowieści na dobranoc”  zawierała najwięcej tytułów książek – bo aż 60.

Serdecznie dziękujemy Organizatorowi konkursu – Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie Filia w Sochaczewie.

GRATULUJEMY Agnieszce i życzymy dalszych sukcesów.

 Dyrektor szkoły: Krystyna Wilczek

Realizatorzy projektu: Izabela Kubiak i Małgorzata Orzeszek