Dzień Niezapominajki obchodzimy od kilkunastu lat 15 maja. W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, w najbliższej miejscowości, dzielnicy czy mieście. Przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie. Akcję zapoczątkował w 2002r. redaktor  radiowej Jedynki, prowadzący „Ekoradio” – Andrzej Zalewski. 

Pierwsze obchody odbyły się 15 maja 2002 r.

Uczcijmy w naszej szkole Dzień Niezapominajki przypomnieniem sobie o tych, o których nie pamiętamy w codziennej bieganinie, może zrobimy im małą niespodziankę?

Możesz przygotować kartki z niezapominajką – Ozdób kartkę według własnego pomysłu. Naklej lub wykaligrafuj napis.

Masz kłopoty z pamięcią, albo po prostu za dużo spraw na głowie? A może, ktoś z Twoich bliskich ma ten problem?Cóż, na wszystko znajdzie się sposób. Przygotuj niezapominajkowy przypominacz z motywem niezapominajki.

Wartowykonać również niezapominajkowe liściki na każdą okazję i bez okazji. Zostaw je w miejscu, gdzie mogą zostać znalezione za kilka godzin lub dni. Możesz je włożyć do książki rodzeństwu,pod poduszkę rodzicom, schować do etui od telefonu czy okularów, zostawić na kuchennym stole, wsunąć dziadkom, opiekunom do kieszeni Takie niewielkie karteczki z miłymi słowami, potrafią bardzo uszczęśliwić,a  zwłaszcza w dobie  koronawirusa, każdy najmniejszy, miły gest może być bardzo cenny dla drugiej osoby.

Chętni uczniowie mogą przygotować również strój w niebieskim kolorze. Swoje pomysły można utrwalić na zdjęciach, najlepiej w niebieskiej scenerii lub na łonie przyrody.

Czekamy na Wasze relacje z tego dnia pod adresami: inkakubiak@wp.pl lub agraa2@wp.pl Każda aktywność zostanie doceniona.  

Zachęcamy serdecznie do akcji, której gorąco kibicuje Pani Dyrektor szkoły – Krystyna Wilczek.

Inicjatorzy szkolnych obchodów: Izabela Kubiak i Małgorzata Orzeszek