Zdalne lekcje, przebywanie w domu czy ograniczenie kontaktów z rówieśnikami to sytuacja bardzo wymagająca dla młodego człowieka, do której nie jest przygotowany. Czego brakuje nastolatkom w dobie koronawirusa? Jak możemy im pomoc? To pytanie zadali sobie badacze z Instytutu Matki i Dziecka by poznać potrzeby dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Zespół Instytutu, we współpracy z Fundacją Instytutu Matki i Dziecka, siecią badawczą HBSC (HealthBehaviour in School-agedChildren) oraz siecią badawczą COSI (ChildoohObesitySurvaillanceInitiative), przygotowuje kampanię informacyjną dla dzieci i młodzieży na temat zagrożeń związanych z koronawirusemCovid-19.

Chcemy by nasza kampania była jak najlepszym wsparciem dla dzieci w tym trudnym czasie – mówi dr n. społ. Anna Dzielska, p.o. Kierownika Zakładu Zdrowia Dzieci i Młodzieży IMiD – dlatego pracujemy nad materiałami, które w jak największym stopniu będą trafiały w potrzeby młodych ludzi i pomogą im przejść przez ten okres i zachować zdrowie – dodaje.

Głównym celem kampanii ma być wsparcie młodzieży w sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa.Chcąc jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby młodych ludzi związane z tą niecodzienną sytuacją zamknięcia w domu, przygotowaliśmy krótką ankietę, w której pytamy o ich samopoczucie i sposoby radzenia sobie z sytuacją.

Link do ankiety znajduje się na stronie www.imid.med.pl oraz na Facebooku i Instagramie IMiD.

https://www.surveymonkey.com/r/mlodziezicovid19

Biuro Prasowe//
Fundacja Instytutu Matki i Dziecka
kom: 666 142 706;