UWAGA: Zawieszenie zajęć w przedszkolach, szkołach, placówkach oświatowych na terenie całego krajuzobacz

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty do rodziców – zagrożenie koronawirusemzobacz

Ważne informacje dla uczniów: 

Drogi Uczniu,

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości, rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

Nauczyciele naszej szkoły będą Cię aktywnie wspierać w nauce przez cały okres zawieszenia zajęć dydaktycznych. Skorzystamy w tym celu ze zdalnych metod komunikacji (np. za pomocą poczty e-mail będziemy w kontakcie z Twoimi rodzicami oraz bieżącej aktualizacji strony internetowej szkoły). Będziemy przekazywać materiały do samodzielnej pracy w domu.

Szczególną opieką objęci zostaną uczniowie klasy ósmej, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty.
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl znajdują się bezplatne, zgodne z aktualną podstawą programową e-materiały do samodzielnej nauki w domu.

Więcej informacji – zobacz

 

Oddział przedszkolny i klasy I-III

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” Centrum Rozwoju Lokalnego  przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii.

Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. „Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem”. W paczce znajduje się prezentacja multimedialna  oraz 4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami.

Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

Materiały można pobrać pod adresem:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Szkolny koordynator akcji edukacyjnej: Małgorzata Orzeszek

 

UWAGA UCZNIOWIE kl. V-VIII:

Ponieważ z nowoczesnych technologii warto i należy korzystać, zawieszenie zajęć w szkole jest doskonałą okazją do tego by wykorzystać TIK (Technologie informacyjno-komunikacyjne) w edukacji. 
W związku z powyższym, nauczyciel matematyki i informatyki zaprasza uczniów klas: V, VI, VII i VIII do nauki online.
Kody poszczególnych klas dostępne są pod adresem e-mail szkoły: szkolapodstawowagizyce@wp.pl oraz u wychowawców klas.

Ponadto, do samodzielnej nauki matematyki w domu poleca strony: 

Dodatkowe linki do materiałów egzaminu ósmoklasisty:

 

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na dzień 16 kwienia 2020 r. – zobacz

 

Więcej pomysłów na zdalną naukę – tutaj

 

Beata Drozdowska – nauczyciel matematyki i informatyki