Uroczystość z okazji Dnia Kobiet odbyła się w naszej szkole 9 marca 2020r. Rozpoczęła ją Pani Dyrektor Krystyna Wilczek, powitaniem wszystkich obecnych, a szczególnie przybyłych gości – Szanownych Rodziców.

Następnie Pani Dyrektor odczytała ŻYCZENIA, które na  okoliczność Dnia Kobiet przesłał Wójt Gminy Iłów – Jan Kraśniewski. Nie zabrakło również serdecznych życzeń, skierowanych do wszystkich kobiet zarówno tych dużych, jak i małych, które w imieniu całej społeczności męskiej złożyli: Sebastian Wosiński i Paweł Arkuszewski. 

Tematem przewodnim programu artystycznego była KOBIETA. W sposób humorystyczny  młodzi, uzdolnieni aktorzy, w formie skeczu,odegrali scenę przyjęcia zgłoszenia na Policji,zaginięcia żony. W rolę policjanta wcielił się Bartłomiej Tonecki, natomiast pokrzywdzonym, którypo kilku dniach zauważyłnieobecnośćswej żony, był Paweł Arkuszewski. Rewelacyjna gra aktorów bez przerwy utrzymywała uśmiech na twarzach zgromadzonej  publiczności. Wszyscy chcieli, by program trwał bez końca, a gromkie brawa pobiły rekord w dotychczasowych występach.

Uroczystość uświetniły swą obecnością Panie z Rady Rodziców: Agata Pszenicka, Monika Konopka, Ewa Wosińska i Paulina Piątkowska. Przewodnicząca RR złożyła z tej okazji życzenia i wręczyła Paniom pracującym w szkole piękne róże.

Również na tę okoliczność Samorząd Uczniowski wykonał gazetkę pt.: Kobieta na przestrzeni wieków”, oddział przedszkolny – gazetkę tematyczną, a uczniowie kl. I – III – „Portret Kobiety z kwiatkiem”.

Na zakończenie odbyły się kameralne spotkania w klasach przygotowane przez chłopców i Rodziców, którzy wykazali się niezwykłą inwencją i prześcigali się w pomysłach uświetnienia tego dnia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości.

Organizatorzy:

Izabela Kubiak, Małgorzata Orzeszek