Tuż przed samymi feriami, w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu młodych, uzdolnionych aktorek z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego „Dom na Szlaku” im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie.

Dziewczęta  przedstawiły  chińską bajkę  pt. „Złoty gong”, pod kierunkiem pani Renaty Załuga. Piękna dekoracja, oryginalne stroje, a przede wszystkim ukryte do tej pory talenty aktorskie, pozwoliły w wyrazisty sposób przekazać treść bajki i sprawiły ogromną radość uczniom naszej szkoły.

Całość akcji przedstawienia miała miejsce w ogrodzie chińskim. W scenografii zastosowano ciekawe rozwiązania, dzięki którym spektakl był łatwiejszy w odbiorze.Takim przykładem było wzgórze usłane kolorowymi kwiatami. Stroje bohateróworaz rekwizyty, którymi posługiwały się aktorki, nawiązywały do czasów,w których rozgrywała się historia. Przerwy pomiędzy przygodami uzupełniały efekty dźwiękowe, które urozmaicały spektakl i nie pozwalały nudzić się widzom.

Przedstawienie w wykonaniu dziewcząt było interesujące, a czasamiwręcz zabawne. Niosło za sobą przesłanie, że warto być optymistą, mieć wiele pozytywnych myśli, nie oglądać się za siebie, dążyć cały czas do przodu, a wtedy wszystko dobrze się ułoży.

Pani Dyrektor Krystyna Wilczek podziękowała wykonawcom za tę z serca płynącą naukę. Pogratulowała talentu zaangażowanym w przedstawienie i życzyła sukcesów na scenie teatralnej.

Izabela Kubiak