Uczniowie z kl. I – VIII uczestniczyli 14 stycznia 2020 r. w wycieczce do Centrum Nauki Kopernikw Warszawie.

Głównym celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań naukowych oraz pogłębienie wiedzy uczniów. Miejsce, w którym byliśmy jest szczególne – Inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Nie był więc to czas wolny od nauki. Wszyscy doskonale się bawiąc, wiele się nauczyli.

Podczas pobytu w CNK, mogliśmy samodzielnie eksperymentować, wykorzystując do tego interaktywne eksponaty. Uczestniczyliśmy w doświadczeniach, pokazach, poznaliśmy proste rozwiązania, często oparte na wynalazkach sprzed wielu lat. Zatykaliśmy uszy podczas przebijania balona, który jednak nie pękał. Poznaliśmy też granicę własnych możliwości, tajniki zmysłów i ciała.Rozpalaliśmy ogień bez użycia zapałek, usuwaliśmy misiowi połknięty przedmiot. Uczestniczyliśmy w wielu innych eksperymentach i doświadczeniach. Wszyscy podczas pobytu w Centrum mogli kierować się własną ciekawością i swobodnie poruszać się po budynku. Uczniowie  samodzielnie  wybierali dziedziny wiedzy i eksperymenty, które chcieli wykonać. Wśród zadań była zagadka kryminalna, zagadnienia dotyczące budowy i procesów życiowych człowieka, doświadczenia z mechaniki, biologii, optyki, wysokich napięć, aerostatyki, dynamiki płynów i wiele innych. Na zawsze zapamiętamy zjawiska, które potrafiły zmylić nasze zmysły: złudzenie optyczne, świat kolorów znikający bez światła, lustra zmieniające nasze sylwetki.

Zwiedzanie CNK było fascynującą przygodą, a przede wszystkim świetną lekcją, która umożliwiła samodzielne przeprowadzenie wielu ciekawych eksperymentów. Wycieczka bardzo nam się podobała, ponieważ przenieśliśmy się w świat iluzji, dotarliśmy do korzeni cywilizacji i dowiedzieliśmy się przeróżnych ciekawych rzeczy.

Imponujący budynek na Powiślu, podziwialiśmy również z zewnątrz. Pogoda pozwoliła nam na krótki spacer i pobyt nad brzegiem Wisły.

Dziękujemy Pani Dyrektor Krystynie Wilczek, która mimo licznych obowiązków, znalazła czas na wspólny wyjazd i opiekę nad uczniami oraz Wychowawcom poszczególnych klas. Pragniemy podziękować wszystkim Mamom uczestniczącym w wycieczce za wszelką pomoc i życzliwość. Mamy nadzieję, że bawiły się tak dobrze, jak dzieci i młodzież.

Słowa uznania i wdzięczności kierujemy do Dyrekcji CNK za umożliwienie nieodpłatnego zwiedzania wystawy stałej.  

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które doskonale oddają ciekawość i zaangażowanie naszych uczniów – Wspaniałej grupie, zdyscyplinowanej, pełnej radości i entuzjazmu.

Organizatorzy wycieczki:

Izabela Kubiak

Małgorzata Orzeszek