Szkoła nasza bierze  udział  w akcji: „Wylosuj Anioła”, w ramach współpracy z Ogólnopolską Fundacją: „Gdy liczy się czas”.

Strach, ból, samotność, niepewność,trudne emocje, towarzyszą choremu dziecku i jego rodzinie podczas leczenia w szpitalu onkologicznym. Członkowie fundacji „Gdy liczy się czas”  postanowili zainicjować akcję pisania kartek dla dzieci: „Wylosuj Anioła”, która ma na celu wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów.

Nasza szkoła z zaangażowaniem włączyła się do tej szlachetnej akcji, polegającej na przygotowaniu kartek z życzeniami – słowami wsparcia dla chorych dzieci. Każdy z uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców ma szansę stać się„ANIOŁEM STRÓŻEM” dla małego pacjenta ze szpitala oddziału onkologii i hemoterapii dziecięcej. Uczniowie mają też promować akcję wśród rodziny i znajomych.

Powstało wiele kart podyktowanych dobrocią serca. Na każdej z kartek ich twórcy pisali życzenia.

Wszystkie kartki, które przygotowane zostały z okazji Świąt Bożego Narodzenia już wysłaliśmy do fundacji, po to, aby na święta trafiły do rąk chorych dzieci, którym tak bardzo potrzebne  jest wsparcie i podtrzymanie na duchu.

Mamy nadzieje, że dzięki naszym wspólnym działaniom na niejednej twarzy pojawi się uśmiech.

Szkolni koordynatorzy akcji:

Izabela Kubiak

Małgorzata Orzeszek