Tradycją naszej szkoły stał się udział w Konkursie: „Zbiórka makulatury i puszek aluminiowych”, organizowanym przez Starostę Powiatu Sochaczewskiego Wydział Rozwoju, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska.

W tym roku to już XVII edycja, która ma na celu uświadamianie dzieciom i młodzieży, że każdy człowiek swoim zachowaniem wpływa na środowisko. Konkurs łączył w sobie kilka aspektów: poszanowanie zasobów natury, odzyskiwanie surowców wtórnych oraz aspekt społeczny.

Nasi  rekordziści w zbiórce makulatury i puszek aluminiowych zostali wyróżnieni. 11 grudnia 2019 r. udali się do Starostwa Powiatowego w Sochaczewie na uroczyste podsumowanie konkursu.

Wyróżnieni  uczniowie:

 • Krystian Dudkiewicz z klasy III,
 • Adam Winnicki z klasy V,
 • Sebastian Wosiński z klasy VI.

Zaproszeni na uroczystość uczniowie, z rąk wicestarosty sochaczewskiego Tadeusza Głuchowskiego, otrzymali wyróżnienia oraz nagrody. Ponadto wszyscy uczniowie, którzy włączyli się w zbiórkę, otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Bardzo dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom zaangażowanym w akcję.

Udało nam się zebrać aż 1372 kilogramy makulatury i 9363 puszek aluminiowych!

Wielkie BRAWA, za wsparcie akcji i ukłon w stronę Rodziców, bo rozumiemy, że dostarczenie kilkudziesięciu kilogramów makulatury i puszek, to już duże przedsięwzięcie logistyczne.

Uczniom, którzy zebrali określone w regulaminie ilości puszek i makulatury, wręczono pamiątkowe PODZIĘKOWANIA oraz NAGRODY  na uroczystym apelu, który odbył się 13 grudnia 2019r.

Pani Dyrektor Krystyna Wilczek pogratulowała serdecznie wszystkim zaangażowanym w akcję. Podziękowała za aktywny udział w proekologicznym przedsięwzięciu i promocję działań na rzecz poprawy środowiska naturalnego. Słowa uznania skierowała do p. Izabeli Kubiak – szkolnej koordynator i wręczyła PODZIĘKOWANIE przygotowane przez Organizatora konkursu.

Nasi rekordziści w zbiórce makulatury:

 1. Adam Winnicki- 365 kg
 2. Fabian Piątkowski – 324 kg
 3. Andżelika Przanowska – 150 kg
 4. Paweł Arkuszewski – 120 kg.
 5. Kacper Tonecki – 108 kg
 6. Krystian Dudkiewicz – 107 kg
 7. Ewelina Grabarek – 85 kg
 8. Agnieszka Piątkowska – 60kg
 9. Sebastian Szwarc – 53 kg

Rekordziści w zbiórce puszek aluminiowych:

 1. Adam Winnicki – 4600 szt.
 2. Sebastian Wosiński – 1410 szt.
 3. Krystian Dudkiewicz – 1300 szt.
 4. Agnieszka Piątkowska – 565 szt.
 5. Jakub Kamiński – 450 szt.
 6. Przemysław Karasek – 350 szt.
 7. Fabian Piątkowski – 265 szt.
 8. Bartłomiej Tonecki -223 szt.
 9. Karol Wosiński – 200 szt.

Koordynator szkolny: Izabela Kubiak – opiekun Samorządów Uczniowskiego