,,Święty Mikołaju, Święty Mikołaju, Dzieci już czekają, gdzieś Ty gdzie?!”

Piątek… szóstego grudnia… długo wyczekiwany dzień, w którym dzieci jak zaczarowane same szybko wstały i bez żadnego ociągania pojawiły się w przedszkolu. Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od Niego podarunek.

Nasi podopieczni bardzo się starali “być grzecznymi” i doskonale wiedzą, że Elfy… “cały czas na nich patrzą”. Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały Świętego nasłuchując radosnego okrzyku “ho, ho, ho!” i odgłosów dzwonków sań. Najpierw jednak miały wiele zadań do wykonania.

Po pierwsze: dekoracja sali, po drugie próba generalna przed mikołajkowym występem przygotowanym specjalnie dla Mikołaja oraz zaproszonych rodziców, opiekunów i dziadków, po trzecie udekorowanie pierniczków, które pomogła nam upiec Pani Sylwia Woźniak- nasza niezastąpiona sekretarka- Bardzo Dziękujemy Za Pomoc i Zaangażowanie.

Dzieciaki jak zwykle stanęły na wysokości zadania, parę dni wcześniej przygotowały z wychowawczynią karty świąteczne dla rodziców, nauczycieli, pracowników naszej szkoły oraz karty dla osób samotnych, chorych, potrzebujących. Wszystkie zadania wykonywały w pocie czoła i starały się jak nigdy. Były również niespodzianki przygotowane i zakupione przez wychowawczynię p. Annę Karpińską- zagadki, legendy, kolędy i opowiadania świąteczne. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i brały udział w zabawach ruchowych, za trud włożony w udział w zajęciach otrzymały świąteczne lizaki, mikołajowe czapki oraz stempelki, które na pewno przydadzą się nam jako tzw. Motywki przy odrabianiu prac domowych.

Za każdym razem gdy tylko otwierały się drzwi od sali wszystkie dzieci aż zatrzymywały oddech z wrażenia. Aż w końcu rozległo się mocne pukanie do drzwi, te uchyliły się a w progu stanął On… Święty Mikołaj!

Gdy zasiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu nastała cisza. Dzieci przywitały gościa piosenkami, tańcem oraz wierszykami i nastąpił długo wyczekiwany moment… wręczania prezentów. Mikołaj niczym gwiazdor dzielnie pozował do zdjęć biorąc na kolana kolejno po sobie dzieci. Dzieciaki wręczyły Mikołajowi Podziękowanie i kartę świąteczną z życzeniami. Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem. Gdy tylko nasz gość się z nami pożegnał szeleszczące paczki w rączkach dzieci zostały otworzone. Bardzo się cieszyły z podarunków, które otrzymały.

“Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym podopiecznym. Do zobaczenia za rok!”.

Serdecznie dziękujemy także Rodzicom i Dziadkom oraz Pani S.Woźniak za wszelką pomoc, pomysły, współpracę, pierniczki oraz ozdoby do nich- bez Was to spotkanie nie wyglądałoby tak pięknie. Mianujemy Was Najlepszymi Pomocnikami Świętego Mikołaja, elfy mają nie lada konkurencję 😊

Anna Karpińska