,,Super dzieciaki, to kto? Przedszkolaki!!!
Pięknie ubrani i uczesani,
Lubią psikusy i dawać całusy
Bo Przedszkolaki to fajne dzieciaki…”

Zgodnie z tradycją naszej szkoły co roku przyjmujemy do Oddziału Przedszkolnego nowych przedszkolaków. W tym roku szkolnym uroczystość ta miała miejsce w dniu 15 listopada. Piętnasty listopada był wyjątkowy dla większości naszych milusińskich, którzy w tym roku po raz pierwszy przekroczyli próg przedszkola. Przez kilka ostatnich tygodni dzieci nabierały odwagi i doświadczenia w prezentowaniu swoich umiejętności na małej przedszkolnej scenie, niecierpliwie oczekiwały na tę ważną dla nich chwilę. I stało się. W końcu odbyła się wielka uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka”.
Do przedszkola przybyło wielu gości: rodzice, opiekunowie i rodzeństwo naszych najmłodszych przedszkolaczków. Pani Anna Karpińska przygotowała z dziećmi przepiękny program artystyczny. Był to dla nich ogromny, ale miły wysiłek, z jednej strony trwał ciągle proces adaptacyjny a z drugiej musiały się skupić na próbach. Dzieci zaprezentowały wierszyki, piosenki oraz układy taneczne do utworów muzycznych, których uczyły się od września. Wszystkie Przedszkolaki dzielnie stawiły czoła wyzwaniu i odważnie się zaprezentowały.  Swoim radosnym występem udowodniły, że zasługują na przyjęcie w poczet społeczności naszego Oddziału Przedszkolnego. Z wielką dumą i przejęciem powtórzyły słowa przyrzeczenia, a pani Ania – wychowawczyni dokonała pasowania przez dotknięcie ramienia każdego dziecka ogromnym, zaczarowanym ołówkiem. Wszystkie Małe Zuchy, otrzymały pamiątkowy dyplom i odznakę Dzielnego Przedszkolaka, które ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy oraz upominek z niespodzianką ufundowane przez wychowawczynię i rodziców. Tego dnia też wszyscy zasiedli do pięknie nakrytych stołów, gdzie każdy mógł skosztować wspaniałych wypieków nieocenionych Rodziców. Dorośli wzmocnili się kawą i herbatą, a dzieci owocowym soczkiem. Czas upływał szybko na miłych rozmowach jednak nadszedł moment pożegnania przedszkola. Wszyscy z uśmiechem na twarzy pięknie się żegnali, ciesząc się na kolejny tydzień, nowe spotkania w przedszkolu i nową przedszkolną przygodę.

Gratulujemy przedszkolakom i życzymy, aby Ich dzieciństwu nadal towarzyszyły: zabawa, uśmiech, zadowolenie nawet z małych sukcesów. Aby pozostały takie jakie są – wspaniałe i radosne!