„Oby wam chleba nigdy nie zabrakło – głodnym na świecie nie jest łatwo.
Świat jest piękny, kolorowy, różne zwyczaje, tradycje, mowy,
Różne stroje, tańce, śpiewy, ale wszystkim chleb potrzebny!
Oby, oby, nie zabrakło chleba z nieba!” 

Dnia 16 października obchodzony jest Światowy Dzień Chleba. Ideą tego święta jest uczczenie chleba, który dosłownie i symbolicznie stanowi podstawę niezbędną do przeżycia każdego z nas. Polacy zjadają bardzo dużo pieczywa, a nasz kraj jest 6 co do konsumpcji pieczywa krajem w Europie. Najczęściej wybieramy chleb pszenny i pszenno- żytni, ale wybór jest olbrzymi: razowy, z  ziarnami, śliwką czy dynią. Przez wiele pokoleń uczono szacunku do chleba, niektóre babcie do dziś przed pierwszym ukrojeniem chleba znaczą go znakiem krzyża. Chlebem nowożeńcy witają swoich gości, jak widać ma on wymiar także kulturowy.

W związku z tym dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią p. Anną Karpińską tego dnia mogły przygotować pyszne tosty i kanapki.

Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje mąka, jak robi się chleb i na czym polega praca piekarza. Dowiedziały się również jakie są rodzaje chleba oraz jakie są składniki potrzebne do jego wypieku. Czekając na tosty, dzieci wykonały z masy solnej własne chlebki oraz bułki.  Na koniec dnia dzieci poczęstowały swoimi ,,wyrobami” wszystkich Pracowników naszej szkoły oraz obejrzały film edukacyjny pt.: ,,Od ziarenka do bochenka”.

Dziękujemy bardzo Rodzicom za dostarczenie produktów spożywczych, które umożliwiły nam przygotowanie tak pysznego poczęstunku.