Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja głośnego czytania największych polskich dzieł literackich. Niesie za sobą same zalety, dlatego w naszej szkole odbyła się kolejna odsłona publicznego czytania.

W dniu 21 października 2019r. czytaliśmy „Dobrą Panią” Elizy Orzeszkowej. Uroczystość poprzedziła prezentacja życia i twórczości autorki. Następnie Pani Dyrektor Krystyna Wilczek oraz zaproszeni  goście: p. Wanda Dragan – Radna Powiatu oraz p. Paulina Piątkowska, p. Agata Pszenicka ip. Ewa Wosińska – przedstawicielki Rady Rodziców, czytały fragmenty wyeksponowanej na wystawce lektury.

Dla słuchaczy była to wyjątkowa lekcja. Każdy, kto uważnie wsłuchał się w treść, zrozumiał, że warto dostrzegać potrzeby innych i służyć pomocą. Jednak ta pomoc ma płynąć z serca, a nie chęci zadowolenia siebie, tak jak w przypadku głównej bohaterki utworu.

Cieszymy się, że ta ważna inicjatywa wpisała się w życie naszej szkoły. To najlepsza promocja klasyki polskiej literatury oraz czytelnictwa – podkreśliła Pani Dyrektor, wskazując m. in. na zalety czytania książek: wzbogacanie słownictwa, poszerzanie wiedzy, rozwijanie wyobraźni itp.

Uroczystość zakończono zdrowym poczęstunkiem. W ramach realizowanego programu: „Zdrowo jem, więcej wiem!”  JABŁKA prosto z sadu, wygrały plebiscyt na najlepszą przekąskę. Każdy rozkoszował się ich smakiem.

Serdecznie dziękujemy zaangażowanym w akcję i zapraszamy na kolejne spotkanie w listopadzie 2019 r.

Izabela Kubiak – opiekun SU

Małgorzata Orzeszek – bibliotekarz