W dniach 5-20 października uczniowie kl. V – VIII wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, którego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Umiejętności, pozwalającej dzieciom a w przyszłości dorosłym być aktywnymi uczestnikami świata cyfrowego.
Na lekcjach matematyki i informatyki oraz na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie ćwiczyli swoje umiejętności kodowania.
Dlaczego rozwijanie umiejętności kodowania jest tak ważne? 
Przede wszystkim, kodowanie świetnie ćwiczy logiczne myślenie, umiejętność eksperymentowania , uczy cierpliwości, umiejętności pracy w zespole oraz tego, że błędy są naturalną częścią procesu uczenia się.
Programowanie wymaga umiejętności dostrzegania i nazywania problemów oraz poszukiwania niestandardowych rozwiązań. Kodowanie pozwala osobie, która potrafi z niego korzystać, tworzyć rozwiązania problemów, przed którymi staje. Łączy ze sobą świat przedmiotów ścisłych i humanistycznych.
Umiejętności programowania są niezwykle ważne dla przyszłości rynku pracy.
Tydzień Kodowania był świetną okazją do zabawy z grami logicznymi oraz grafiką komputerową. Pokazało uczniom, że programowanie jest ciekawe i przydatne. Służy do rozwiązywania problemów a także wcielaniu różnych pomysłów w życie.

Organizatorem CodeWeek w szkole była p. Beata Drozdowska