Najmłodsi uczniowie, czyli dzieci z Oddziału Przedszkolnego – 21 VI 2019 r. wzięły udział w jednodniowej wycieczce do Frajdalandii- zielonej oazy zabawy i nauki znajdującej się w miejscowości Budy Iłowskie. Mali uczniowie wraz z wychowawczynią p. Anną Karpińską udali się do   Zagrody Edukacyjnej dla Dzieci i Młodzieży, Budy Iłowskie 14 A .

Gdy wszyscy razem  przekroczyli bramę zagrody, na małych buźkach pojawiły się wielkie uśmiechy i okrzyki zachwytu. Powitał ich miły personel  i po wyjaśnieniu jak bezpiecznie i miło spędzić czas we Frajdalandii, dzieciaki  zostały zaproszone do mini zoo, gdzie mogły samodzielnie nakarmić zwierzątka.  Przedszkolaki miały okazję zobaczyć m.in.: alpaki, strusie, kozy , osiołka, króliki, kuce. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek   o zwierzętach i ptakach. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami dostarczył im wiele radości.Po zwiedzeniu Mini Zoo przedszkolaki udały się na poczęstunek i mały odpoczynek, ponieważ trzeba dodać, że słoneczko już od rana bardzo mocno grzało.

 

Po nabraniu sił i uzupełnieniu płynów w organizmie, a nasze Maluchy wiedzą, że należy dużo pić, szczególnie wodę, a tym bardziej w upalne dni, w końcu nadszedł czas upragnionej zabawy!  Maluchy mogły wspinać się na kolorowe zamki, przechodzić tunelami, zmagać się z przejściem przez labirynty, a odnalezienie wyjścia w cale nie należało do zadań najłatwiejszych, , skakać na piłkach, jeździć samochodami, motorami, celować rzutkami do tarczy itp. Smyki najbardziej jednak upodobały sobie zjazdy na tyrolce – czyli na linie do której przymocowany jest krążek, na którym dzieciaki mogą usiąść oraz zabawy w gigantycznej piaskownicy i w parku linowym.

 

Wiele pozytywnych emocji wzbudził w dzieciach pobyt w tejże zagrodzie. Dzieciaki  z wielką chęcią znajdowały sobie zajęcie korzystając także z mini pojazdów oraz innych zabawek znajdujących się w sali zabaw. Wszyscy świetnie się bawili, nikogo nie trzeba było zachęcać do zabawy. W czasie czterogodzinnego pobytu wypełnionego aktywnymi zabawami ruchowymi, nikt się nie nudził . Na sam koniec wychowawczyni przypomniała jeszcze  dzieciakom, jak aktywnie lecz bezpiecznie spędzić wakacje.

 

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy i Zuchy musiały pożegnać tą niesamowitą zagrodę, w której dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy i spędzili czas bardzo aktywnie oraz mieli Wielką FRAJDĘ – jak sama nazwa wskazuje. 

 

Najważniejsze, że wszyscy bawili się wyśmienicie! Wszystkim uczestnikom strasznie było żal, że czas w tym miejscu  minął tak szybko…Dzieciaki musiały pożegnać i personel Frajdalandii i swoją wychowawczynię. Nikomu nie chciało się wracać do domu.

 

Przedszkolaki wiedzą, że przyjaźnie, które narodziły się w przedszkolu, to cenny skarb, który ze sobą zabiorą. To, czego nauczyli się w przedszkolu, to pierwszy bagaż doświadczeń: pierwsze zabawy z rówieśnikami, pierwsza książka, pierwsza ocena ich pracy. To niezatarte wspomnienia ich dzieciństwa, ważne…. a może nawet najważniejsze, a jednym z tak pięknych wspomnień będzie właśnie ta wycieczka.

 

Z piosenką na ustach „Niech żyją wakacje” i wprowadzeni w wakacyjny nastrój, życząc sobie wypoczynku, odwiedzenia ciekawych miejsc i przeżycia fascynujących przygód  dzieci udały się w końcu do swoich domów, na długo wyczekiwany i zasłużony letni wypoczynek – WAKACJE!